Konwent

Od 2004 roku w połowie sierpnia w Byczynie (woj. opolskie) odbywa się spotkanie fanów serii HoMM oraz miłośników fantasy. Jaskinia Behemota, główny organizator, zaprasza Jaskiniowców, jak i osoby spoza Jaskini, do uczestnictwa w różnego rodzaju imprezach. Główną atrakcję Konwentu stanowią turnieje Heroes of Might and Magic II, III i V. Najlepsi z najlepszych, wyłonieni w eliminacjach odbywających się w salce komputerowej internatu, rozgrywają finałowe bitwy w niesamowitej atmosferze byczyńskiej karczmy – Spichlerza. Kolejnym emocjonującym wydarzeniem jest mecz Jaskiniowców z samorządowcami z Byczyny. Zarówno piłkarze, jak i kibice, dają z siebie wszystko, by uczynić pojedynek jak najbardziej atrakcyjnym dla oka.

Oprócz dwóch powyższych imprez, które już na stałe zostały wpisane w program Konwentu, Jaskiniowcy starają się, w miarę możliwości, organizować również dodatkowe atrakcje, m.in. ognisko zapoznawcze, prelekcje, wystawę prac plastycznych, mecze siatkówki czy też koszykówki. KOK (Komitet Organizacyjny Konwentu) jest otwarty na wszelkie sugestie i propozycje.

Konwent to przede wszystkim niezwykłe spotkanie ludzi dzielących podobne zainteresowania. Atmosfery tego wydarzenia nie sposób opisać. Przedkonwencie (dni przed oficjalną datą rozpoczęcia Konwentu) jak i sam Konwent to ciąg naprawdę magicznych dni. Zapraszamy.